Najbliższe wydarzenia kulturalne

KONCERT: MODLITWA DZIEWICY PRZED RAWSKĄ FARĄ - 4.06.2023.
Burmistrz miasta oraz dyrektor Miejskiego Dom Kultury zapraszają na koncert zatytułowany MODLITWA DZIEWICY PRZED RAWSKĄ FARĄ.
Koncert odbędzie się w niedzielę 4 czerwca 2023r. o godz:16.30 na placu Piłsudskiego.
W czasie koncertu wysłuchamy między innymi utworu "Modlitwa Dziewicy", który znany jest na całym świecie, oraz usłyszymy opowieść o zapomnianej dziś kompozytorce żyjącej w czasach Fryderyka Chopina.
Koncert realizowany jest z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka.
 
 
 
ZAPRASZAMY NA RAWSKIE DNI MUZYKI KLASYCZNEJ ANIELSKIE BRZMIENIE - 1 i 2,10.22
Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. RDMK to wydarzenie, które takie doznania oferuje, a jego kolejna odsłona - jak zwykle w ostatni weekend września. Zapraszamy!
SOBOTA Viva Italia - to propozycja sobotniego koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury - 24 września, godz. 18:00
To będzie prawdziwa muzyczna uczta! Na naszej scenie wystąpi niesamowity, charyzmatyczny duet - tenor Ivo Orłowski oraz skrzypek Mariusz Kielan. Warto spędzić ostatnią sobotę września właśnie u nas.
NIEDZIELA Anielskie brzmienie harfy i fletów - to propozycja niedzielnego koncertu w naszym kościele - 25 września, godz. 19:00, wstęp wolny!
Specjalnie dla rawskiej publiczności - trio! Małgorzata Zalewska to jedna z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (harfa współczesna celtycka, harfa elektryczna i barokowa arpa doppia). Agata Długosz i Łukasz Długosz to uznani fleciści. Posłuchaj jak wspaniale współgrają te instrumenty! Z zaproszenia można skorzystać bezpłatnie. Koncert rozpocznie się po wieczornej mszy w najstarszy rawskiej świątyni.
Program:
Léo Delibes (1936-1891) - Duo des fleurs na 2 flety i harfę
Bernard Andres (*1941) - Algues na flet i harfę
Adam Wesołowski (*1980) - Kołysanka na flet i harfę
Philippe Gaubert (1879-1941) - Divertissement Grec 2 flety i harfę
Johannes Donjon (1839-1912) - Rossignolet na flet i harfę
Johannes Donjon (1839-1912) - Pan! na flet i harfę
Tadeusz Paciorkiewicz (1916-1998) – Improwizacja na harfę solo (prezentacja instrumentu)
Ennio Morricone (1928-2020) - Gabriel's Oboe na 2 flety i harfę
Astor Piazzolla (1921-1992) - Oblivion na 2 flety i harfę
Więcej na: https://www.facebook.com/rawaduzykosciol/
 
 
MIGRACJA Z BLISKIEGO WSCHODU: SZANSA CZY ZAGROŻENIE?" - 26.11.2021
Zapraszamy na spotkanie pod tym tytułem, które poprowadzi w najbliższy piątek p. kapitan Tomasz Badowski, emerytowany oficer 6. Brygady Powietrznodesantowej, uczestnik misji zagranicznych w Afganistanie i Iraku, m.in. w Karbali, podczas powstania Muktady as-Sadra. Obecnie cyklicznie publikuje swoje felietony w takich tytułach jak: „Gazeta Polska Codziennie” i „Dziennik Polski”. Jego głos możemy także usłyszeć na antenie „Polskiego Radia”.
Termin: piątek 26.11
Godzina po wieczornej mszy świętej o 18:00
Miejsce: Kawiarnia parafialna w Centrum Spotkań i Dialogu
Organizator: Stowarzyszenie Rawskie im. Jana Chryzostoma Paska
Rawa Mazowiecka to miejsce w którym kapitan Badowski przyszedł na świat. Z dużym sentymentem do naszego miasta chętnie podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat sposobu zorganizowania życia społecznego mieszkańców Bliskiego Wschodu.
 
ZAPRASZAMY NA KONCERT PATRIOTYCZNO-RELIGIJNY - 14.11.2021
 
Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy do naszego kościoła w niedziele 14 listopada o godz. 19:00 na: Koncert Muzyki Patriotyczno -Sakralnej w kościele w wykonaniu: Poznańskiego Chóru Chłopięcego pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.
 
Będziemy mogli usłyszeć poniższe utwory:
 
1. Anonim–Bogurodzica
 
2. Anonim,opr. Jacek Sykulski - Intonenthodie/Adoramu Te Domine
 
3. C.Bazylik – Dobrotliwość Pańska
 
4. M.Gomółka– Kleszczmy rękoma
 
5. J.Denisova– (Tri angiela) Три ангела
 
6. O.Giejlo–Ave Generosa
 
7. H.M.Górecki– Ciebie wzywamy
 
8. F.Nowowiejski– Parce Domine
 
9. A.Koszewski- Magnificat
 
10. Opr.J.Sykulski - Marsz Polonia
 
11. Opr. J.Kurczewski - Bywajdziewczę zdrowe
 
12. Opr. J.Sykulski - Omój rozmarynie
 
13. Opr. F.Nowowiejski – Rota
 
Koncert odbędzie się w ramach Budżetu Obywatelskiego Rawy Maz. za 2020 r.
 
Informacje o Chórze:
Poznański Chór Chłopięcy powołany został 1 września 2003 roku jako nowa, samorządowa instytucja kultury. Nowy podmiot utworzono z inicjatywy Prezydenta Miasta Poznania dla zachowania ciągłości tradycji istnienia zespołu, którego początki sięgają 1945 roku.
Założycielem chóru był Jerzy Kurczewski (1924 - 1995) wybitny dyrygent i pedagog, autorytet w dziedzinie chóralistyki, twórca istniejącej od 1957 roku jedynej w Polsce szkoły chóralnej. Jego Poznański Chór Chłopięcy koncertował ponad 2200 razy w wielu krajach na 4 kontynentach. Brał udział w licznych prestiżowych festiwalach muzycznych, występował m.in. w Carnegie Hall, Filharmonii Berlińskiej, Wiedeńskim Musikverein. Zespół zarejestrował wiele płyt, dokonał światowych prawykonań znaczących dzieł kompozytorów współczesnych.
W latach 1992 - 2003 chór działał w ramach stowarzyszenia Poznański Chór Chłopięcy "Polskie Słowiki" pod kierownictwem Wojciecha A. Kroloppa. Kryzys zespołu w czerwcu 2003 r. spowodował całkowitą zmianę formy działania chóru oraz przywrócenie jego poprzedniej nazwy.
Dyrektorem nowego Poznańskiego Chóru Chłopięcego jest Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent. Współtwórcą nowej instytucji od podstaw był Marcin Poprawski - wicedyrektor ds. organizacyjnych, którego pracę kontynuuje Joanna Theuss. "Team" entuzjastów kieruje zespołem w którym pracują wspaniałe, utalentowane dzieci - najmłodsi profesjonalni muzycy w Poznaniu.
Rok założenia - 2003
 
Charakterystyka działalności
Chór śpiewa tradycyjne polskie kolędy w znakomitych aranżacjach, muzykę dawną, muzykę filmową oraz popularne kompozycje. Pracuje również nad naturalnym brzmieniem i nową interpretacją arcydzieł muzycznych.
Dyrektor/kierownik - Jacek Sykulski - kompozytor i dyrygent.

 

PERŁY MUZYKI SAKRALNEJ - 26 WRZEŚNIA 2021

W ramach Dni Muzyki Klasycznej odbędzie się w sobotę (25.09) o 18:00 w rawskim MDK-u koncert „Usta milczą, dusza śpiewa... z rodziną Kaczmarków”. A w niedzielę (26.09) o 19:00 zapraszamy na koncert „Perły muzyki sakralnej” do Dużego kościoła. Wystąpi baryton Andrzej Bator.

 

PASJA MIŁOŚCI - 21 MARCA 2021

Zapraszamy na Wieczór uwielbienia "Pasja Miłości" dzisiaj o 19:00 wystąpi p. Beata Bednarz. Występ sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego Miasta Rawa Mazowiecka na rok 2020. Prosimy o przestrzeganie przepisów związanych z epidemią.
 

KONCERT KOLĘD - 17 STYCZNIA 2021

W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert kolędowy Chóru Collegium Maiorum z Warszawy. Wystąpi on już podczas Mszy św. o 18:00 a później wykonają koncert kolęd.
Prosimy o przestrzeganie przepisów związanych z pandemia.
 
 

KONCERT PAPIESKI - 16 PAŹDZIERNIKA 2020

Starosta rawski Józef Matysiak oraz ksiądz Dziekan Bogumił Karp w roku 100. Rocznicy Urodzin Św. Jana Pawła Ii zapraszają na Galowy Koncert „Szumią Jodły Na Gór Szczycie”. Odbędzie się on 16 października 2020 r. o godzinie 19:00 w kościele parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

W odnowionej dzięki projektowi unijnemu świątyni wystąpią Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej: Małgorzata Kulińska, Andrzej Niemirowicz, Andrzej Jurkiewicz i Bogusław Pikała. Prowadzenie: Kazimierz Kowalski.

 

KONCERT FILHARMONII ŁODZKIEJ - 23 SIERPNIA 2020

W niedzielę 23 sierpnia o godzinie 19:00 odbędzie się w naszym kościele koncert "Kolory Polskie" w wykonaniu artystów Filharmonii Łódzkiej. Zapraszamy.
Wykonawcy:
 

Hanna Sosnowska – sopran
Aleksandra Opała – mezzosopran
Paweł Przytocki – dyrygent,
Orkiestra Symfoniczna FŁ
Program:
Joseph Haydn – Symfonia f-moll nr 49 „La passione”
Giovanni Battista Pergolesi – Stabat Mater P.77

Wstę wolny, obowiązuje rejestracja

Obraz może zawierać: tekst „23 SIERPNIA RAWA MAZOWIECKA KOŚCIÓŁ PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP”

 

 

"DAR I TAJEMNICA" - 9 SIERPNIA 2020

Spektakl słowno-muzyczny „Dar i tajemnica” podczas, którego wystąpi Jerzy Zelnik zaś część muzyczną wykona smyczkowa orkiestra kameralna Bealtic Neopolis Ensemble.

 
"WIECZORY KOLĘDOWE"
Zapraszamy do naszego kościoła na cykl koncertów kolęd w wykonaniu różnych zespołów oraz chórów z regionu:
- w niedzielę (5.01). godz. 19:00  wystąpi Zespół Papaya Band z Cielądza;
- w sobotę (11.01.) o 19:00. wystąpi chór „Tibi Domine” z parafii  Najświętszego Zbawiciela z Warszawy pod dyrekcją Pana dyr. Dariusza Zimnickiego;
- w niedzielę (12.01.)  o 19:00 wystąpi Zespól "Tchnienie Boga";
- w niedzielę (19.01) o 10:00 wystąpi Orkiestra Deta z Międzyborowa
i tego samego dnia ale o godz. 19:00 wystąpi Orkiestra OSP z Tomaszowa Mazowieckiego;
- w niedzielę (26.01.) o 19:00 wystąpi Zespół Jaspis.
 
Zapraszamy do wspólnego przeżywania piękna kolęd !
 
Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
 

Niedzielny koncert pt.: "Wyśpiewać 100 lat Niepodległości"

21.11.2019

Zapraszamy na koncert pt.: "Wyśpiewać 100 lat Niepodległości" w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego. Odbędzie się on 24 listopada o godzinie 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. Po koncercie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogi będzie panel dyskusyjny z Wykonawcą. Wydarzenie to odbędzie się on dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.

KONCERT NIEPODLEGŁOŚCI

Tego nie możesz przegapić!

Zapraszamy na koncert pt.: "Wyśpiewać 100 lat Niepodległości" w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego.

Odbędzie się on 24 listopada o godzinie 19:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Maz. Po koncercie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogi będzie panel dyskusyjny z Wykonawcą.

Wydarzenie to odbędzie się on dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.

Posłuchaj fragmentów nagrań z tego koncertu w innych miejscach

https://www.youtube.com/watch?v=YZ7_qmzruBM

https://www.youtube.com/watch?v=kpWFgRr_tK4

https://www.youtube.com/watch?v=mQREXot-uGk

 

 

 

 

 

 


 

 

 

PRZYGOTUJ SIĘ NA KONCERT MOCNYCH W DUCHU

 

W uroczystość odpustową w naszej parafii zapraszamy szczególnie na wieczorny koncert zespołu "Mocni w Duchu". Będą oni prowadzić u nas rekolekcje adwentowe od 8 do 10 grudnia. W niedzielę 8 grudnia o 19:00 wystąpią oni z koncertem.

Zobacz i posłuchaj jednego z ich utworu: https://www.youtube.com/watch?v=BduUa8NY7kg

Po koncercie w piwnicach Centrum Spotkań i Dialogi będzie panel dyskusyjny z artystami. Wydarzenie to odbędzie się on dzięki projektowi z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego pt. „Rawska korona spotkań z kulturą”.