UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO –12.05.2024 r. - OGŁOSZENIA

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo majowe. Zapraszamy też na majówkowe Msze św. przy kapliczkach: w piątek o 17:00 na Osadzie Dolnej i w sobotę także o 17:00 na Chrustach.
  2. W tygodniu obchodzimy:

– we wtorek 14.05. – święto św. Macieja Apostoła.

– w czwartek 16.05. – święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

– w sobotę 18.05. – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

  1. Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią/ły do Pierwszej Komunii Św. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Codziennie w „Białym tygodniu” będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św. o 18:00.
  2. W przyszłą niedzielę pierwszy raz Pana Jezusa przyjmą dzieci z klasy III C i D.
  3. Jutro 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na „Biały tydzień” rozpocznie się ono od Mszy św. w kościele o 18:00 a potem będzie różaniec i procesja w Ogrodzie Dialogu. Prosimy wziąć świece.
  4. W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św. - w sobotę, wspólnota Odnowa w Duchu Świętym "Nadzieja" zaprasza od godz. 20:00 na czuwanie modlitewne a o 21:00 na Mszę Świętą.
  5. Organizowany jest wyjazd na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę - 1 czerwca. Zapraszamy KŻR, sympatyków różańca, każdego kto chciałby modlić się na różańcu. Zapisy do 26 maja u zelatorów KŻR, w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Plan pielgrzymki w gablocie parafialnej.
  6. Miejski Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Rawskiej zapraszają do udziału w koncercie W RYTMIE TANGA, WALCA I ...., który odbędzie się w środę o godzinie 18.00 w Jatkach Miejskich.
  7. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Heleny Kobyłeckiej z Huty Wałowskiej i +Marianny Popowicz z ul. Łowickiej. Za Nie i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …