NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ –26.05.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z tą uroczystością kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Mamy także Dzień Matki. Składamy serdeczne życzenie naszym mamom i zapraszam na nabożeństwo majowe
    o 17:30 w ich intencji. Zaś o 18:00 będzie w intencji mam żywych i zmarłych odprawiona Msza św. – można jeszcze zgłaszać imiona mam. W piątek będzie ostatnie nabożeństwo majowe. Bóg zapłać wszystkim, którzy dekorowali kapliczki i krzyże przydrożne oraz modlili się przy nich. We wtorek o 17:00 zapraszamy do Ścieków
    na Mszę św. i majówkę przy kapliczce. Od soboty przez cały czerwiec będziemy odprawiać nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie będzie ono po Mszy św. o 18:00.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:

- w środę 29.05.– wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

- w czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Niech w tym dniu nie zabraknie nas na Mszy św. o 11:30 a po niej na uroczystej procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy usytuowanych wokół placu Piłsudskiego. Przy ołtarzu przed kościołem będzie uroczyste błogosławieństwo. Udział w procesji będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Msze św. będą o godz. 7:00, 8:45. 10:00 11:30 i 18:00. Prosimy, aby wyznaczeni przedstawiciele wiosek i grup parafialnych wzięli chorągwie i feretrony a wszystkie domy na trasie procesji, były odświętnie przystrojone obrazami i emblematami religijnymi. Do udziału w procesji zapraszamy także uczniów klas III i IV w strojach komunijnych. Próba dla dziewcząt, które chciałyby sypać kwiaty, odbędzie się w środę o godzinie 17:00 w ogrodzie parafialnym.

- w piątek 31.05.– święto Nawiedzenia NMP.

- w sobotę 1.06.– wspomnienie św. Justyna.

1. Dzisiaj nasze dzieci obchodzą Pierwszą rocznicę Komunii św. podczas Mszy św.
    o 10:00. Dziękujemy ponownie wszystkim a szczególnie rodzicom za prowadzenie dzieci do Boga i Kościoła. Pragniemy podziękować także za złożony przez rodziców dar od dzieci pierwszokomunijnych na rzecz parafii. Rodzice dzieci z klasy III A i B przekazali 1 500 zł a z klasy III C i D także 1 500 zł. Bóg zapłać.
  2. Z okazji dni Rawy na Mszy św. o 11:30 modlimy się w intencji mieszkańców naszego miasta, pana Burmistrza, władz samorządowych i pracowników urzędów, instytucji
    i szkół.
  3. Bardzo dziękuje za pomoc dla parafii p. Włodkowi Suminskiemu – ślusarzowi oraz
    p. Andrzejowi Potrzebowskiemu właścicielowi Szkółki roślin ozdobnych za krzewy – Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Jak co miesiąc z racji I-szej soboty będzie też nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w kaplicy Dusz Czyśćcowych po Mszy św. o 8:00.
  5. W sobotę jako wspólnota parafialna będziemy przezywać wielką radość, bowiem
    w Katedrze łowickiej podczas Mszy św. o 10:30, nasz parafianin
    dk. Mateusz Ender
    przyjmie święcenia kapłańskie. Będzie autokar dla chętnych prosimy o zapisywanie się do czwartku. Zaś w niedzielę o 13.00 odprawi On w naszym kościele swoją pierwszą Mszę święta i udzieli specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom.
  6. W sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  7. Zapraszamy do grona ministrantów nowych chłopców, szczególnie z klas trzecich, czwartych i piątych. Chętni chłopcy proszę niech z rodzicem po Mszy św. przyjdą
    do zakrystii.
  8. Zapraszamy młodych i nie tylko na wyjazd na spotkanie w Lednicy 1 czerwca – zapisy
    i informacje są u s. Fides.
  9. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Radomiły Kozłowskiej
    z ul. Zwolińskiego, +Jana Machałowskiego i +Jerzego Rogali z ul. Solidarności. Za Nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …