IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe – dzisiaj o godz. 17.30 a w tygodniu po Mszy św. o 18:00.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie ma postu w ten dzień. Wtedy też o 19:00 ks. Bp. Wojciech osial udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. Wczoraj w Katedrze łowickiej nasz parafianin Mateusz Ender przyjął święcenia kapłańskie a dziś o 13:00 odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę sw. i udzieli specjalnego błogosławieństwa.
  2. Dziękujemy ponownie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała a szczególnie tym, którzy przygotowali dekoracje 4 ołtarzy, w ich intencji ks. proboszcz będzie sprawował Mszę św. na zakończenie Oktawy o 17:00 u Ojców.
  3. W czwartek będzie zakończenie Oktawy Bożego Ciała – błogosławimy wianki podczas każdej Mszy św. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. i procesję do OO. Pasjonistów na godz. 17.00. spotykamy się o godz. 16.45 w naszej świątyni skąd procesyjnie udamy się z feretronami i chorągwiami do „małego” kościółka – proszę, aby przedstawiciele wiosek i grup parafialnych zatroszczyli się o wzięcie chorągwi i feretronów.
  4. Wsparciem dla kapłanów w udzielaniu Komunii św. są nadzwyczajni szafarze eucharystii. Dziękujemy bardzo za ofiarną pomoc p. Adamowi Biedrzyckiemu oraz
    p. Rafałowi Stelmachowi, który będzie także nam teraz pomagał. Chętnych do bycia szafarzem zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem.
  5. Każdy widzi jak dzisiaj potrzeba modlitwy o pokój tak jak tego chciała Maryja objawiając się w Fatimie czy Lourdes. Chcemy w czerwcu, lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku codziennie modlić się w tej intencji szczególnie o 17:15 modlitwą różańcową przy kamiennym różańcu w Ogrodzie Dialogu. Potrzebujemy osób do prowadzenia tej modlitwy– można zapisać się na listę w zakrystii.
  6. W tygodniu będziemy obchodzić 1-szy czwartek. Pamiętamy o modlitwie o nowe powołania. W pierwszy piątek po mszy sw. o godz. 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Księża odwiedzą chorych od godz. 9:00
  7. Dyrektorzy Wydziałów Katechetycznych diecezji w Polsce wraz z Biskupem Wojciechem Osialem wyrazili stanowczy sprzeciw wobec działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Działania te układają się w pakiet zmian, które są jawną dyskryminacją dzieci i młodzieży uczestniczących w szkolnych lekcjach religii, ich rodziców oraz nauczycieli religii. Dlatego proszą Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli o aktywne włączenie się w obronę obecności lekcji religii w polskiej szkole. Wysyłajmy do Ministerstwa nasz sprzeciw w tej sprawie na adres: kancelaria@men.gov.pl.
  8. Dziękujemy, że pomimo upałów większość z Was pamięta o odpowiednim stroju w jakim przychodzimy do świątyni. Prosimy zwracać uwagę tym, którzy mają niestosowny strój – nie bójmy się złośliwych komentarzy. Uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę! Panów obowiązują długie spodnie - i to nie te od dresu - oraz koszule co najmniej z krótkim rękawem. Krótkie spodenki, szorty czy też koszulki na
    ramiączkach są absolutnie niedopuszczalne. W przypadku kobiet - spódnice
    przynajmniej do kolan oraz zakryte ramiona i piersi. Głębokie dekolty i odkryte
    ramiona - są naruszeniem dobrych obyczajów.
  9. Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny są dostępne na stoliku przed kancelarią.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Heleny Jura z ul. Polnej oraz o. Zbigniewa Warchonia - pasjonisty. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …