V NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 28.04.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj w naszej parafii mamy Diecezjalny Dzień modlitwy o powołania. Oprócz modlitwy w kościele prosimy, abyście w domu, sami lub z rodziną odmówili dowolną modlitwę w intencji o nowe powołania z naszej wspólnoty. Będziemy się też o to modlić na różańcu o 17:30.
  2. Jutro obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Należy pamiętać, że tak dla Niemców jak i dla sowietów duchowni byli pierwszą grupą do zniszczenia. Co piąty ksiądz diecezjalny w Polsce został zamordowany podczas II wojny światowej wśród nich również i nasz proboszcz śp. ks. Wacław Zienkowski (+5.08.1940). Prosimy o podjęcie modlitwy o Jego beatyfikację.
  3. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będziemy modlić się za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

– w środę 1.05.– wspomnienie św. Józefa – patrona robotników;

– w piątek 3.05. – Uroczystość MB Królowej Polski;

– w sobotę 4.05. – wspomnienie św. Floriana.

1. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  2. Z racji święta Matki Bożej oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja, w piątek podczas Mszy św. o 10:00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny, o pokój na świecie, światło Ducha Św. dla Rządzących i Władz Samorządowych oraz opiekę Matki Bożej dla każdego z nas. Nie obowiązuje też wtedy post.
  3. W tym dniu Msze św. w naszym kościele będą o: 7.00. 8.45, 10.00, 11.30 i 18.00.
  4. UWAGA: w dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. W związku z nadchodzącymi świętami narodowymi zachęcam, aby umieścić na naszych domach flagi narodowe. Wywieszona flaga to oznaka pamięci i dumy z dokonań przodków, a przede wszystkim miłości do Ojczyzny.
  6. W maju chcemy odprawiać msze św. przy kapliczkach i krzyżach, prosimy mieszkańców o zgłaszanie w tym tygodniu takiej potrzeby, gdyż chcemy to zaplanować. W piątek 3 maja o 16:30 będzie taka Msza św. przy kapliczce w Leopoldowie. Także prosimy i już dziękujemy za przybranie i odnowienie wszystkich kapliczek.
  7. Bardzo dziękujemy p. Kazimierzowi Nowakowi oraz p. Markowi Synowcowi za pomoc dla parafii a Szkółce roślin ozdobnych - Państwa Potrzebowskich za przekazane krzewy do Ogrodu – Bóg zapłać.
  8. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. A wieczorem o 17.30 podczas majówki będziemy się także modlić w intencji osób powołanych z naszej parafii i o nowe powołania.
  9. Ze względu na Uroczystości w tym miesiącu, w I-szy piątek księża nie udadzą się do chorych. W I-szą sobotę Odnowa w Duchu św. zaprasza do Kaplicy Adoracji po Mszy św. o 8:00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. W sobotę wspominając św. Floriana będziemy się modlić za strażaków i za ich rodziny podczas Mszy św. o godz. 18.00. Modlitwą ogarniemy także zmarłych strażaków i tych, którzy zginęli ratując życie i mienie ludzkie. Zapraszam wszystkich druhów.
  11. Za tydzień wznawiamy Msze św. w kaplicy na Osadzie Dolnej o godz. 16.00.
  12. W zakrystii ministranckiej są do nabycia tygodniki katolickie: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Niedziela.
  13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Stanisławy Szymańczyk z ul. Niepodległości, +Urszuli Brzezińskiej z ul. Południowej, +Tadeusza Kaczmarka z Podkońskiej Woli, +Zygmunta Klimczaka z ul. Zwolińskiego i +Andrzeja Puskarza z ul. Sadowej Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …