V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. Od V niedzieli WP zasłaniamy w kościele krzyże.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z nauką pasyjną – dzisiaj o godz. 17:15 i na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 9:00 i 17:15 – w najbliższy piątek będziemy mieli na tym nabożeństwie tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta: szczególnie Policji, Straży Miejskiej, Rycerzom Kolumba, druhom strażakom, skautom, lektorom i ministrantom, siostrom zakonnym, ks. Łukaszowi, Wojciechowi i Arturowi, p. organiście Szymonowi, osobom z Domowego Kościoła, które czuwały nad całością oraz prowadzącym rozważania i niosącym krzyż, Państwu Grzegorzewskim za przygotowanie Kaplicy oraz wszystkim, którzy tak licznie się zgromadzili.
  4. Od dziś i w naszej parafii włączymy się w inicjatywę naszych Biskupów, aby modlić się w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia. Potrwa ona do 24 marca, czyli w dniach poprzedzających Dzień Świętości Życia, przypadający 25 marca. Nowennę będziemy odmawiać w kościele po każdej Mszy św. ale można również ją odmawiać osobiście, w domu albo wieczorem łącząc się za pośrednictwem telewizji TRWAM lub Radia Maryja na Apel Jasnogórski. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące „Akcji 21:20” znajdują się na stronie internetowej naszej parafii lub na plakacie.
  5. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa. Wspólnie z Męskim KŻR będziemy się modlić w intencji Akcjonariuszy św. Józefa podczas Mszy św.
    o godz. 8:00. Te akcje można nabywać w kancelarii.
  6. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień - będziemy błogosławić palmy. W Niedzielę Palmową będzie u nas w kościele dla dzieci konkurs na największą palmę oraz tę najładniejszą. Postarajcie się całą rodziną je przygotować. Prosimy przyjść z palmami pod krzyż na skwerze przed Mszą św. ok. 11.20.
  7. Prosimy nie odkładać spowiedzi przed świętami na ostatni moment. Przypominamy, że w Triduum Paschalne, poza wyjątkowymi przypadkami nie będziemy spowiadać!
  8. Muzeum Ziemi Rawskiej zaprasza dzisiaj od godz. 10:00 na "Wielkanocny kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła" – będzie on w Jatkach miejskich.
  9. W sobotę Maturzyści z naszych szkół jadą na Diecezjalne spotkanie na Jasnej Górze – bliższe informacje można uzyskać u katechetów.
  10. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  11. Pomódlmy się za dusze zmarłych: + Krystyny Grochowalskiej z ul Nowej, + Marii Przerwa z ul. Zielonej, + Antoniny Lasota z ul. Skierniewickiej i + Elżbiety Chinowskiej z ul Browarnej: Wieczny odpoczynek…