NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. „Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Przeżywamy tę radość ze Zmartwychwstania Pańskiego i dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym parafianom, ale też i gościom spoza parafii. Szczególnie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali nam bezpośrednio w przygotowaniu liturgii Triduum Pańskiego wraz z dzisiejszą procesją rezurekcyjną: za przygotowanie kościoła: s. Noemi i pani Teresie, za przygotowanie dekoracji: ks. Łukaszowi, Danielowi Koska i Adamowi Grzegorzewskiemu, Filipowi Gorzce i innym ministrantom oraz lektorom
    i ceremoniarzom za piękną oprawę liturgii, dziękuję ks. Arturowi a ks. Wojciechowi za przygotowanie uroczystości, Panu Organiście Szymonowi wraz z chórem „Nazaret”, siostrom zakonnym (nazaretankom i misjonarkom), szafarzowi, katechetom, naszym skautom, dobroczyńcom, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego, Rycerzom Kolumba i wszystkim grupom parafialnym. Bóg zapłać kierowcom podwożącym księży do poświecenia pokarmów, Strażakom, którzy stali przy Grobie wraz z orkiestrą OSP, niosącym chorągwie i feretrony oraz asyście przy baldachimie, p. Renacie i Bielankom a za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji dziękuję bardzo: Straży Miejskiej i Policji
    panu Perek za tradycyjne wystrzały podczas rezurekcji. Każdemu z Was składam szczere słowa - Bóg zapłać !
  2. Jutro w drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w niedzielę (nie ma Mszy w kaplicy).
  3. Trwa Nowenna przygotowująca nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Odmawiajmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej kaplicy adoracji codziennie czynimy to o 15:00. W samą niedzielę Miłosierdzia o 15.00 będzie w kościele dodatkowa Msza św.
  4. Dziękujemy za dary na święta, szczególnie firmie Państwa Zagajewskich oraz Food Service, zaś za chlebki na Wielki Czwartek dziękuję piekarni
    p. Marka Sobczyka. Cieszymy się pięknym światłem w kościele bardzo dziękuję p. Rafałowi Stalmachowi za sprezentowanie nowych żarówek.
  5. Słowa życzeń skierował do nas nasz Pasterz – ks. Biskup Wojciech: „Drodzy Diecezjanie, Chcę powiedzieć Wam wszystkim, że w tych świątecznych dniach pamiętam o Was. Jestem blisko każdego z Was, z Waszymi rodzinami i bliskimi. Szczególnie pamiętam o Was, Kochani Chorzy, którzy jesteście w szpitalach, hospicjach, domach opieki i rodzinnych domach. Przekazuję słowo pocieszenia i nadziei tym, którzy przeżywają trudne życiowe sytuacje. Z Wami jestem szczególnie blisko. Uwierzcie mocno w to, że jest dla nas Dobra Nowina. Pan Jezus zmartwychwstał! W Ewangelii wielkanocnej słyszymy, że Maria Magdalena, Szymon Piotr i Jan widzieli o poranku pusty grób. To nie jest wymyślona historia, ale prawdziwe świadectwo. Mamy zmartwychwstanie i jest życie wieczne w niebie, Jezus pokonał śmierć, grzech i szatana. W Nim mamy nowe życie. Miłość i dobro ostatecznie zwyciężają. Nie utraćmy nigdy tej wielkanocnej nadziei”.
    Do tych słów życzeń przyłączamy się i my Wasi kapłani oraz siostry zakonne.
  6. Zachęcam do nabycia świątecznych numerów: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  7. Z nadzieją zmartwychwstania pomódlmy się teraz za naszych bliskich zmarłych a szczególnie za:+Mieczysławę Pawłosik z ul. Krakowskiej. +Stanisławę Czerwiec z ul. Zwolińskiego, +Kazimierę Świątczak z ul. Tomaszowskiej i +Wiolettę Aleksandrowicz z Wałowic. Wieczny odpoczynek….