II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 7.04.2024 r. - OGŁOSZENIA

1. W pierwszą niedzielę po Wielkanocy zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego obchodzone jest Święto Miłosierdzia Bożego. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny
    30.04.2000 roku św. Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła. Inspiracją dla jego ustanowienia było pragnienie Jezusa przekazane s. Faustynie: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W dzisiejszej modlitwie towarzyszą nam relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny.
  2. Dzisiaj o 15.00 będzie sprawowana specjalna Msza św. połączona z odmówieniem Koronki do Bożego. W ramach nabożeństwa o godz. 17.30 pomodlimy się Litanią do Miłosierdzia Bożego wraz z rozważeniami tekstów biblijnych o Miłosierdziu.
  3. Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – ofiarami do puszek przed kościołem możemy wesprzeć dzieła podejmowane przez naszą Caritas.
  5. Idąc na wybory pomódlmy się za naszą Ojczyznę oraz za nasze lokalne wspólnoty. Wybierzmy osoby, które nie tyle mówią o „dobru wspólnym”, ale autentycznie służą Dobru i Prawdzie a także nie są za „cywilizacją śmierci”, ale są gotowe by bronić życia każdego, także tych nienarodzonych.
  6. Za tydzień w Warszawie będzie Narodowy Marsz Życia pod nazwą „Niech Żyje Polska!”, który będzie manifestacją na rzecz ochrony życia, rodziny, ale też wolności i niepodległości. Data nie jest przypadkowa, ponieważ w tym tygodniu koalicja władzy będzie procedować przepisy umożliwiające zabijanie nienarodzonych dzieci. I z naszej parafii udamy się na ten marsz, będzie autokar lub więcej jeśli będzie taka potrzeba. Prosimy zapisywać się w kancelarii lub w zakrystii. Wyjazd spod Ratusza o 9:00.
  7. Także za tydzień o godz. 17:30 zapraszamy na Celebrację Słowa Bożego (pod tytułem) "Uczestniczymy we wspólnocie Kościoła ". Nabożeństwo poprowadzi Krąg biblijny.
  8. W Kaplicy Dusz Czyśćcowych codziennie od 7 do 18:00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy, aby o każdej godzinie były tam osoby modlące się. Dlatego proponujemy, abyście podjęli zobowiązanie do modlitwy o określonej porze i dniu. Na stoliku przed zakrystią są wyłożone kartki z terminami, bardzo zachęcam, aby się zapisać, choćby na raz w tygodniu.
  9. Zapraszamy na kolejne odcinki filmu religijnego o Jezusie „The Chosen – Wybrani” w rawskim kinie w MDK-u w najbliższe soboty i w niedziele o g.16:00. Szczegóły na plakacie.
  10. W zakrystii ministranckiej jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  11. W tym tygodniu nie było pogrzebów ale pomódlmy się za naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek …